Follow by Email

niedziela, 28 sierpnia 2011

Sposób na młody wygląd


Młody i atrakcyjny wygląd jest bardzo ważny dla każdej kobiety, nie zależnie w jakim jest wieku, jaki jest jej status materialny czy zawód. Kiedy kobieta zaczyna dostrzegać u siebie pierwsze zmarszczki, często ulega chęci podjęcia jakichś działań odmładzających, coraz częściej nawet decydują się na ingerencje chirurgiczną.
Ten styl życia staje się coraz bardziej popularny. Obsesyjne dążenie do utrzymania jak najdłużej młodego, perfekcyjnego wyglądu stanowi nie lada pułapkę. Obecnie bowiem chirurgiczne poprawianie urody staje się coraz bardziej przystępne cenowo i może stanowić kuszące rozwiązanie. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, iż same, na własną rękę mogą podjąć odpowiednie działania i wypróbować mniej kosztowne i mniej ingerujące w naturalny wygląd metody na zachowanie młodości.
Znanymi sposobami na zmarszczki są: odmładzający masaż twarzy, który poprawia wchłanianie kosmetyków i pozwala się odprężyć. Dość łatwym i szybkim sposobem na ładną cerę są zestawy kosmetyków do mikrodermabrazji. Najpopularniejszą oczywiście metodą odmładzania są zastrzyki hialuronowe, które wypełniają zmarszczki i sprawiają, że rysy twarzy wydaja się łagodniejsze. Ale przecież, aby  twarz wyglądała długo młodo, warto już wcześniej zainwestować w kremy z filtrami, nie tylko stosowanymi na plażę, ale takimi, które możemy wykorzystywać codziennie. Dzięki temu będziemy chronić cały czas naszą twarz przed szkodliwymi promieniami UV, a docelowo prze przedwczesnym starzeniem skóry.
Negatywnie wpływa na cerę także palenie papierosów, więc walka z tym nałogiem jest niezbędna, aby poprawić wygląd skóry bez ingerencji chirurga. Powinniśmy również pić wodę zamiast innych napojów, używać kremu z retinolem, zadbać o zdrowy sen. Nie zawsze konieczne jest przecież fotoodmładzanie, czy korzystanie z tego co oferuje nam dziś nowoczesna medycyna estetyczna. Istotna jest odpowiednia dieta. Nasze menu powinno być bogate w tłuste ryby, które dostarczą nam ważnego pierwiastka w zapobieganiu wczesnemu starzeniu - selenu. Warto oczywiście spożywać duże ilości zielonych liściastych warzyw, używać oliwy z oliwek, jeść orzechy i truskawki. Ogólnie kiełki, a także wszelka świeża, ekologiczna żywność będzie działać na nas korzystnie. Istotny jest oczywiście ruch fizyczny - jogging nadaje się do tego świetnie, a także długi odpoczynek po stresującym dniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz