
Warto mieć na uwadze, że w kategorii ekologiczne torebki damskie mieszczą się też modele poddane renowacji, z powodu, przykładowo, urwanego paska, plamy zewnętrznej, czy zepsutego zamka. Powodem odrzucenia starej torebki jest też chęć nadążenia za nowymi trendami, które zmieniają się dynamicznie. Renowacja starych torebek to również sztuka dekorowania starych modeli, by stały się bardziej atrakcyjne dla właściciela. Liczne organizacje organizują warsztaty uczące przyszywania cekinów, naszywania kwiatów i tiulu. Wreszcie, torebki damskie są wyrobem o tyle prostym i łatwym w wykonaniu, że można samodzielnie skroić indywidualny model z resztek tkanin tapicerskich lub lnu (ten ostatni jest super wytrzymały i doskonały na letnie dni).
Niestety, nie wszystkie surowce, z których wykonuje się ekologiczne torebki damskie i plecaki nadają się tak znakomicie na cele domowej robótki ręcznej. Pomysłowe firmy produkujące eko-wyroby w zasadzie monopolizują sztukę produkcji galanterii z zawleczek po puszkach aluminiowych – komu chciałoby się zbierać setki półproduktów? Podobnie czasochłonne musi być uszycie torebki z foliówek, które muszą być pocięte na cienkie paski do otrzymania włóczki. Metodą przemysłową wprowadza się też na rynek wyroby galanteryjne z plandek i dętek od rowerów. Te ostatnie wyglądają bardzo zachęcająco i z pewnością mają wiele walorów praktycznych.
Dawne czasy licealnej twórczości, gdy w sklepach brakowało „młodzieżowego” asortymentu, mają szanse powrócić na fali walki z bezduszną hiperkonsumpcją. Towarzyszy temuentuzjazm dla ekologicznych trendów i zaciekawienie konsumentów, poszukujących naprawdę pomysłowych, oryginalnych modeli. Jeśli opatrzą się awangardowe trendy, zawsze można robić racjonalny użytek z coraz bardziej dopracowanych wariantów ekologicznych skór. Podobno żadna branża produkcji odzieżowej nie cieszy się tak dużym zainteresowaniem producentów, jak sztuczne surowce i udoskonalenia w zakresie ich wytwarzania.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz